Dnes je Středa 24. 04. 2024 a svátek má Jiří

5. JEZDECKÝ DEN V LUKOVĚ

se konal dne 4. srpna 2007 ...

Za příjemného počasí se 4. srpna 2007 konaly tradiční závody na kolbišti v Lukově u Moravských Budějovic. Na programu dne byly skokové soutěže od stupně ZM až do soutěže ZL. Pro tyto soutěže se sešlo 36 koní z 15 oddílů.

První soutěží sobotního 5. jezdeckého dne v Lukově byla soutěž ZM pro děti souběžně s parkurem ZM otevřená pro ostatní koně, ve kterém se prezentovalo 23 dvojic z níž v rozeskakování byl nejlepší mladý jezdec Štěpán Ježek se Sany 4 z JK Strixi Kracovice. V ZM otevřené zvítězila zkušená jezdkyně Andrea Nahodilová s Jas Dream oddíl Malchecká Loukovice. Reprezentantky domácího JO Lukov skončily v těchto soutěžích na pěkném třetím a druhém místě.

Druhou soutěží byl parkur Z, ve kterém se prezentovalo 22 dvojic. Z osmi čistých v základním kole byla v rozeskakování nejrychlejší Iveta Zimová s Fontánou 2 z JK Strixi Kracovice. Reprezentantkám JO Lukov se podařilo dostat mezi tuto osmičku. Hana Tichá v rozeskakování shodila dvě překážky a Petra Pelantová jednu, což jí přineslo čtvrté místo.

Třetí soutěží byla skoková soutěž Postupka do 110 cm se žolíkem, ve které se prezentovalo 13 dvojic. Soutěž byla podle pravidel bez rozeskakování, proto o výsledku v případě rovnosti bodů rozhodoval čas. Nejlépe si s bodovanými překážkami poradili čtyři dvojice s plným počtem bodů. Nejlepší čas a tím i vítězný měla dvojice Michaela Jourová na Limitě z SS Tretera. Smolný závod to byl pro domácí Petru Pelantovou, které se utrhl třmen a musela ze soutěže odstoupit.

Finálovou soutěží byla skoková soutěž ZL ve které bylo prezentováno 12 startujících dvojic. Soutěž byla vypsána s rozeskakováním. Bezchybně se podařilo tento parkur absolvovat pouze třem dvojicím, z nichž vítězem byl v rozeskakování zkušený jezdec Jiří Maxera, který sedlal Espery Zuzany Vojtěchové. Ta se zranila těsně před závodem na pracovišti. Zároveň je Jiří Maxera vítězem Putovního poháru starosty obce Lukova a bude jeho držitelem po celý rok.

Odpolední vozatajské soutěže se konaly již za teplejšího počasí. Sešlo se 21 koní, kteří byly rozděleni do kategorií lehké a těžké. Oba parkury byly dvoukolové. Soutěžící předvedli mistrovské jízdy a perfektní ovládání koní. Vítězem parkuru lehkých koní se stal Jaroslav Drápela ml. S Astrou a Natali stáj Drápela Lesůňky.

Těžké koně nejlépe absolvoval domácí jezdec František Durda s Erikou a Alenou.

Všichni soutěžící, kteří se umístili na prvních pěti místech, byli oceněni floty, poháry a věcnými cenami. Děkujeme všem sponzorům, kteří se velkou měrou podíleli na zdařilé akci.

Výsledková listina:

Parkur stupně ZM – děti do 15 let